RODZINARODZINIE2023

ROK 2023

Drogi Darczyńco.

Z całego serca dziękujemy Ci za deklarację dołączenia do programu Rodzina Rodzinie i decyzję o regularnym wspieraniu tak bardzo potrzebujących rodzin w Syrii. W tym wyjątkowym czasie pragniemy serdecznie podziękować za otwarte serce, za każdy gest solidarności z potrzebującymi, a także za życzliwość w sercu dla podopiecznych programu Rodzina Rodzinie.

Na konto "Caritas Polska" podane poniżej, wpłacaliśmy co miesiąc (od lutego 2021 do stycznia 2022) po 1000 złotych. Ponadto 2500 złotych wpłaciliśmy jako jednorazową pomoc.

Dane adresata: Caritas Polska ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa

Numer konta: 36 1160 2202 0000 0003 2318 7181

Tytuł przelewu: Rodzina Rodzinie – Syria

Kwota wsparcia: 1000 złotych.

Zostańmy w kontakcie!

Nadal chcemy udzielać pomocy w ramach programu "Rodzina Rodzinie 2023". Od lutego 2023 roku wspierać chcemy rodziny z Ukrainy. Tak jak do tej pory, swoje dobrowolne ofiary można będzie można składać: albo bezpośrednio w kancelarii parafialnej, albo w czasie niedzielnej kolekty do koszyczka, albo na konto bankowe parafii. Dobrze będzie składać je imiennie w kopertach z dopiskiem "Rodzina Rodzinie 2023" - najlepiej do 10 - dnia każdego miesiąca.

Dlaczego pomagamy rodzinom w Ukrainie?

17,7 mln osób na Ukrainie potrzebuje pomocy humanitarnej i ochrony. 57% rodzin w związku    z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego ograniczyło poziom i jakość konsumpcji. Ok. 5,7 mln dzieci w wieku szkolnym zostało dotkniętych skutkami działań wojennych, w tym 3,6 mln w związku z zamknięciem placówek edukacyjnych (na terenie całej Ukrainy ponad 2100 placówek edukacyjnych zostało uszkodzonych, a 215 całkowicie zniszczonych). Agresja rosyjska doprowadziła do zapaści ukraińskiej gospodarki i pogorszenia się jakości życia – utraty miejsc pracy i mienia, konieczności przesiedlenia w inne regiony kraju lub emigracji za granicę. Zapewnienie poszkodowanym bezpiecznego schronienia, pomoc żywnościowa czy wsparcie w obszarze ochrony zdrowia – to zadania, które na najbliższy rok stawia przed sobą Caritas Polska we współpracy z Caritas Ukraina. Ponad jedna czwarta mieszkańców Ukrainy została zmuszona do opuszczenia swoich domów – 6,3 mln Ukraińców zostało wewnętrznie przesiedlonych (Internally Displaced People – dane IOM, czerwiec 2022) – a kolejne 6 mln wyjechało poza granice kraju.

Bracia i Siostry.

Liczymy na pozytywny odzew wśród parafian i gości. Pamiętajmy to dzięki naszej pomocy życie ukraińskich rodzin będzie zmieniało się na lepsze, a nasze wsparcie jest dla nich jedyną iskierką nadziei na lepsze jutro.

RODZINA RODZINIE 2022

ROK 2022

Dziękujemy wszystkim, którzy od lutego 2021 do lutego 2022 wspierali wybrane rodziny syryjskie, wpłacając co miesiąc na ich utrzymanie wybraną przez siebie kwotę. Od lutego br. będziemy nadal wspierać Syryjczyków swoimi dowolnymi ofiarami wpłacając je do dnia 10-go każdego miesiąca. Ofiary będzie można składać albo bezpośrednio w kancelarii parafialnej, albo w czasie niedzielnej kolekty do koszyczka, albo na konto bankowe parafii. Dobrze będzie składać je imiennie w kopertach z dopiskiem „Rodzina Rodzinie 2022”. Liczymy na pozytywny odzew wśród parafian i gości.

HISTORIA OCALENIA

Rodzina Rodzinie w Syrii

Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku włączyli się w dzieło pomocy „RodzinaRodzinie” i wsparli sześć syryjskich rodzin na kwotę 14 400 zł. Chcemy również w tym roku, od lutego objąć całościowym wsparciem kolejną syryjską rodzinę. Kwota wsparcia, którą parafia przekaże na konto „Caritas Polska” zależna będzie od liczby osób deklarujących się pomagać przez okres 12 mie-sięcy. Swoją dowolnie zadeklarowaną ofiarę należy składać przez okres 12 miesięcy, do dnia 10-go każdego miesiąca. Wpłaty można dokonywać albo bezpośrednio w kancelarii parafialnej, albo w czasie niedzielnej kolekty do koszyczka, albo też na konto bankowe parafii. Ofiary dobrze będzie składać imiennie w kopertach z dopiskiem „RodzinaRodzinie2021”. Liczymy na pozytywny odzew wśród parafian. Dla zainteresowanych podajemy nr parafialnego konta bankowego Nr konta bankowego: 22 1050 1331 1000 0022 5117 6703.