Tak, POMAGAM 2 i 3 GRUDNIA 2022

XXI Ogólnopolska Zbiórka Żywności "Tak. Pomagam!"

MOŻESZ POMÓC, OFIARUJĄC ŻYWNOŚĆ.

Rodziny i osoby samotne z naszej dzielnicy, czekają na pomoc żywnościową, by godnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia. Parafia Św. Pawła w Nowym Bytomiu przygotuje dla nich paczki żywnościowe, dlatego prosi o wsparcie i zachęca do włączenia się w XXI edycję ogólnopolskiej zbiórki żywności "Tak, POMAGAM!". Wolontariusze będą czekać na darczyńców 2 i 3 grudnia 2022 r. w nowobytomskiej "Biedronce" z plakatem akcji.

- Zbieramy żywność z długim terminem przydatności, aby nic z pozyskanych darów nie zostało zmarnowane. Podarować można ryż, kasze, płatki śniadaniowe, cukier, mąkę, makaron, konserwy mięsne i rybne, dżemy, oleje roślinne, herbatę, słodycze i bakalie.

- Kiedy inflacja dotkliwie dotyka najbardziej potrzebujących – musimy działać. Pomoc trafi przede wszystkim do naszych parafian. Do osób samotnych, schorowanych, seniorów i rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Jeśli wśród potrzebujących będą uchodźcy z Ukrainy, to też ich wspomożemy, ale na tych samych zasadach, aby nie było to kosztem tych, których wspomagamy regularnie.

Coroczna akcja Tak, POMAGAM nie byłby możliwa, gdyby nie praca wolontariuszy, którzy poświęcają każdego roku swój czas, czekając na darczyńców czy pomagają w transporcie i dystrybucji zebranych produktów. Podczas zbiórki w sklepie "Biedronka" w Nowym Bytomiu łatwo ich rozpoznamy – posiadać będą identyfikatory i ulotki, a kosze na zbieraną żywność łatwo będzie znaleźć dzięki plakatom.

Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących przed Świętami Bożego Narodzenia, a część darów zostanie przekazana w późniejszym terminie, w ramach pomocy doraźnej.

Przypominamy, zbiórka odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2022 r.

w nowobytomskim sklepie "Biedronka".

Parafia Świętego Pawła

41-709 Ruda Śląska, plac Jana Pawła II 5