OGŁOSZENIA


33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2023

Po raz siódmy przeżywamy dziś w Kościele Światowy Dzień Ubogich. Dodatkowo w naszej archidiecezji jest to Dzień Muzyki Liturgicznej. Chcemy dziękować dobremu Bogu za osoby, które pomagają biednym i za te, które tworzą i wykonują muzykę sakralną w naszej parafii. Każdy z nas powinien rozwijać w sobie te dary, które otrzymuje od Pana. Dziś uświadomi nam to ewangelista Mateusz. Niech nasz pełny udział w tej Mszy świętej, będzie pomnażaniem Bożych talentów, aby jeszcze pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga.


Dziś kolekta kopertowa na zapłatę kolejnej raty i na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za systematyczną pomoc.


Wieczorna modlitwa Kościoła – Nieszpory, dziś o 17.30 zapraszamy.


Z okazji przeżywanego dziś 7. Światowego Dnia Ubogich, prosimy o wsparcie i o zaangażowanie się w dzieło parafialnej pomocy charytatywnej. Dary - żywność można składać przez cały tydzień do "Kosza Dobroci", który znajduje się w kościele obok obrazu Jezusa Miłosiernego albo bezpośrednio na próbie. O godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza Św. dla naszych ubogich, a po niej wszyscy (prawie 100 osób) spożyją śniadanie w auli św. Jana Pawła II.


We wtorek 21 listopada obchodzić będziemy Święto Patronalne Ministrantów, których wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszamy na Mszę Św. w czwartek o 16.30, a w środę 22 listopada Chór Parafialny "Jutrzenka" zaprasza na Mszę Św. o 18.00 z okazji Wspomnienie Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim ministrantom oraz zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panom organistom i pani organistce, scholii rodzinnej i dziecięcej, chórzystom i kantorom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.


W czwartek o 16.30 Msza Św. szkolna. O 17.15 Godzina Święta, czyli modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.


W sobotę, 25 listopada, przypada kolejny MODLITEWNY WIECZÓR PAWŁOWY. O godzinie 18.00 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny, parafian, mieszkańców i władz naszego miasta oraz za zmarłych w październiku parafian. Do udziału zapraszamy poczty sztandarowe, górników w mundurach, pracowników Urzędu Miasta oraz wszystkich parafian. O przygotowanie liturgii prosimy Apostolstwo Dobrej Śmierci.


SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH:

- Parafialna Rada Duszpasterska – dziś o 16.00 na probostwie.

- Grupa Odnowy w Duchu Świętym – poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kawiarence.

- Katecheza dla Dorosłych przy ciastku i kawie – środa po Mszy Św. o 8.00 w auli św. Jana Pawła II; temat katechezy: "Dlaczego warto uczestniczyć w roratnich Mszach Świętych?"

Grupa Misyjna – piątek po Mszy Św. o 8.00 w kawiarence parafialnej.

- spotkania w grupach dla osób przygotowujących się do bierzmowania, rozpoczynają się w tym tygodniu o godz. 19.00 w domu parafialnym.


Po Mszy św. będzie można nabyć lampiony roratnie oraz kartki świąteczne.


Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.


Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś proponujemy "Gościa Niedzielnego", "Małego Gościa Niedzielnego" oraz "Biuletyn Parafialny".


Bóg zapłać za złożone dziś ofiary i za datki z ubiegłej niedzieli przeznaczone na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Uzbierano 2150 zł. Za tydzień kolekta na Archidiecezję.32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023


Udział w Eucharystii jest znakiem naszego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Przychodzimy więc, by stanąć przed ołtarzem jak mądre panny z zapalonymi lampami. Czuwamy na modlitwie, by kiedyś wejść ma wieczne gody Baranka. Niech więc płoną nasze serca wiarą i miłością, by już tutaj być blisko Pana, by kiedyś otrzymać obiecane życie wieczne. Dziś przeżywamy także XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy o prześladowanych za wiarę.


Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na organizację Dnia Ubogich w parafii. Bóg zapłać.Naszą solidarność z chrześcijanami prześladowanymi oraz z ubogimi wyraźmy w darze materialnym, złożonym w ramach przeprowadzonej po Mszy Św. zbiórki. Za każdą modlitwę i każdy dar materialny składamy serdeczne Bóg zapłać.


Wieczorna modlitwa Kościoła – Nieszpory, dziś o 17.30 zapraszamy.


Różaniec Fatimski – jutro o 7.30 w kościele.


W czwartek o 16.30 Msza Św. szkolna. O 17.15 Godzina Święta, czyli modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.


W piątek 17 listopada o 15.00 Godzina Miłosierdzia.


W sobotę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.15. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomocą przez ręce Matki Zbawiciela.


W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 7. Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji prosimy o wsparcie i o zaangażowanie się w dzieło parafialnej pomocy charytatywnej. Każdego dnia parafia wydaje dla biednych 60 śniadań. Zaczyna nam brakować produktów żywnościowych, dlatego prosimy o chleb, konserwy, wędliny, smalec, masło, margarynę. Dary te będzie można składać do Kosza Dobroci, który od niedzieli pojawi się w kościele obok obrazu Jezusa Miłosiernego.


SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH:

- Katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej – poniedziałek 17.00 (dzieci w kościele, rodzice w auli św. Jana Pawła II).

- Grupa Odnowy w Duchu Świętym – poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kawiarence.

- Katecheza dla Dorosłych – środa o 8.00 w kościele; temat katechezy: "Kościół dla wszystkich czy dla wybranych?"

- Grupa Górnicza – środa o 16.00 w Kaplicy Adoracji.

- Zespół "Caritas" – czwartek o 18.00 w kawiarence parafialnej.

- Czcicieli MB Szensztackiej – sobota o 8.00 w kościele.

- Parafialna Rada Duszpasterska – niedziela 19 listopada o 16.00 na probostwie.


Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś proponujemy "Gościa Niedzielnego" oraz "Biuletyn Parafialny" z planem tegorocznych odwiedzin duszpasterskich. W kancelarii parafialnej są do nabycia lampiony na roraty.


Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta kopertowa.


Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy Bożego Błogosławieństwa

oraz opieki Świętego Pawła na każdy dzień.
31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11.2023


Jako królewskie kapłaństwo i lud święty nabyty Krwią Chrystusa, przychodzimy przed oblicze Boże, by stanąć w prawdzie przed naszym Panem i przed sobą. Boże Słowo stawia nam wymagania i prostuje błędne mniemanie o sobie zaś Ofiara Chrystusa przynosi nam uzdrowienie. Odrzućmy więc wszelki grzech, by dotarło do nas wezwanie Boga i by dokonało się nasze nawrócenie.


Kolekta przeznaczona jest na renowację Piekarskiej Kalwarii. Bóg zapłać.


O godzinie 14.00 dodatkowa Msza Św. w intencji dzieci przyjmujących Sakrament Chrztu św. Różaniec za zmarłych zalecanych, dziś o 17.15. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych i pomodlić się za nich na różańcu w kościele o godzinie 17.15.


Seniorów, wdowy, wdowców i uczestników katechezy dorosłych zapraszamy w środę o 8.00 na Mszę Św. a po niej na Parafialny Dzień Radości do auli Św. Jana Pawła II przy kawie i ciastku.


W czwartek o 16.30 Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci. Godzina Święta, czyli modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.


W sobotę 11 listopada, przypada 105. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 8.00. Nie zapomnijmy w tym dniu wywiesić flag narodowych na swoich domachi posesjach.


Również w sobotę 11 listopada przypada Wspomnienie Św. Marcina. Z tej okazji po Mszy Św. o 8.00 zapraszamy do kawiarenki na "Świętomarcińskie Rogale" oraz na ciepłą herbatkę.


W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Przeprowadzą ją wolontariusze z Grupy Misyjnej po Mszach Św.


SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH:

- Katechumenat dla dorosłych – poniedziałek o 19.00 w domu parafialnym.

- katecheza dorosłych – środa po Mszy Św. o 8.00 w auli Św. Jana Pawła II. Temat katechezy: "Uczestniczyć we wspólnocie Kościoła, czyli dlaczego warto zostać w Kościele?"

- Grupa Szkaplerza i Czciciele MB Szensztackiej – piątek po Mszy Św. o 8.00 w kawiarence.

- Parafialna Rada Duszpasterska – niedziela 19 listopada o 16.00 na probostwie.


Zajrzyjmy dziś do najnowszego "Gościa Niedzielnego" oraz do "Parafialnego Biuletynu".


Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Świętego Jana Pawła II.
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.2023


Niebo jest pełne świętych. Niebo jest pełne nie tylko tych znanych, ale także tych cichych ludzi, którzy stali się święci i dawniej, i dzisiaj żyjąc wśród nas. Uwielbiajmy Boga, który przedziwny jest w swoich świętych i wychwalajmy tych, którzy już osiągnęli zbawienie. My jeszcze jesteśmy w drodze, my jeszcze dążymy do świętości, przeprośmy więc Boga za nasze grzechy, by w nas zajaśniała świętość Jego, a dzisiejsza ofiara pomnożyła chwałę mieszkańców nieba.


Kolekta przeznaczona jest na bieżące parafialne płatności. Bóg zapłać.


Dziś o 15.00 Nabożeństwo za Zmarłych przy krzyżu na mniejszym cmentarzu (nie będzie procesji). Nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem przy grobie ks. prawd. Ludwika Czardybona.


Jutro 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu odprawimy Msze Święte: 8.00, 10.00 (na "większym" cmentarzu, w razie deszczu w kościele), 16.30 i o 18.00. W dniach 1 i 2 listopada nie odbywa się Wieczna Adoracja Najświętszego Sakramentu.


Codziennie od 2 do 8 listopada za odwiedzenie cmentarza lub kościoła, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W tych dniach o godzinie 17.15 odmawiać będziemy w kościele różaniec za zmarłych zalecanych. Żelecki można składać dziś po Mszy Św. do skarbony ustawionej pod chórem.


W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej.


Obchód chorych parafian w sobotę 4 listopada. Rodziny i opiekunów chorych prosimy, aby swoich chorych zgłosili w kancelarii parafialnej.


Wszystkim uczestnikom Eucharystii życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2023


Gromadzimy się, by wysławiać Boga Stwórcę świata i głosić chwałę Chrystusa, który świat zbawił. Powołani jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Jesteśmy narzędziem w ręku Boga dla dobra świata, by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie.


Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zakup opału. Bóg zapłać.


Dziś PROCESJA RÓŻAŃCOWA z modlitwą o pokój i za Polskę. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 16.00 przy Kaplicy MB Piekarskiej, skąd wyruszy procesja do kościoła. Dzieci niech przebiorą się za postaci świętych. Zamiast na Halloween przyjdź na Procesją ze Świętymi. Po Procesji zapraszamy wszystkich do kawiarenki parafialnej na kakao i na ciastko.


W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. O 15.00 Nabożeństwo za zmarłych przy krzyżu na "mniejszym" cmentarzu (nie będzie procesji). Będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, zmarłych budowniczych naszej świątyni oraz za zmarłych parafian. Nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem przy grobie ks. Krewetka. Ludwika Czardybona.


W czwartek 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu odprawimy Msze Święte: 8.00, 10.00 (na "większym" cmentarzu, w razie deszczu w kościele) 16.30 i o 18.00. W dniach 1 i 2 listopada nie ma Wiecznej Adoracji Najświętszego Sakramentu.


Codziennie od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza lub kościoła, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki. Dzięki niej możemy pomóc duszom w czyśćcu. W tych dniach o godzinie 17.15 odmawiać będziemy w kościele różaniec za zmarłych zalecanych. Zalecki można składać dziś po Mszy Św. do skarbony ustawionej pod chórem oraz jutro w kancelarii w kancelarii parafialnej.


W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. W I czwartek o 16.00 Spowiedź dla dzieci, po niej o 16.30 Msza Św. szkolna.

W I piątek o 8.45 Nabożeństwo do NSPJ. Kandydatów do Bierzmowania z klas VII i VIII prosimy do Spowiedzi o 17.30. Prosimy, aby kandydatom do Bierzmowania towarzyszył rodzic albo chrzestny.

W I sobotę miesiąca o godzinie 8.00 Msza Św. w intencji dobrodziejów oraz w intencji Wspólnoty Żywego Różańca Św., poprzedzona śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Obchód chorych parafian w sobotę 4 listopada. Przypominamy, że nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej służą chorym w każdą niedzielę. Rodziny i opiekunów chorych prosimy, aby swoich chorych zgłosili w kancelarii parafialnej.


Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. W Uroczystość Wszystkich Świętych kolekta przeznaczona będzie na bieżące płatności w parafii, a za tydzień na renowację Piekarskiej Kalwarii.


Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2023


"Misje sercem Kościoła" – to temat przewodni tegorocznego Tygodnia Misyjnego. Uczestnicy każdej Eucharystii zawsze na koniec są posłani, by głosić Ewangelię i nieść światu pokój Chrystusowy. Niech dzisiejsza modlitwa czyni nas wspólnotą otwartą na natchnienia Ducha Świętego, który nas jednoczy i przygotowuje do misji.


Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Misje. Bóg zapłać.


Nabożeństwo Różańcowe odprawimy dziś o 16.00przy Krzyżu na skrzyżowaniu ulic Niedurnego i Chorzowskiej.Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.15.


W środę 25 października o 18.00 Październikowy Wieczór Pawłowy z modlitwą za Ojczyznę, za nasze miasto i parafię. Modlić się również będziemy za zmarłych we wrześniu parafian. Także 25 października obchodzi rocznicę urodzin ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Wspólnotę Różańca Świętego prosimy o przygotowanie liturgii.


Msza Św. szkolna dla dzieci - w czwartek o godzinie 16.30.


SPOTKANIA GRUP PARAFIALNYCH:

- Grupa Odnowy w Duchu Świętym – poniedziałek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.

- Katechumenat Dorosłych – poniedziałek o 19.00 w domu parafialnym.

- Katecheza Dorosłych – środa po Mszy Św. o godz. 8.00; temat katechezy: "Gdybyś mógł zmienić jedną rzecz w Kościele – co by to było?

- Krąg Biblijny – czwartek po Mszy Św. wieczornej w domu parafialnym.

- Grupa Misyjna – piątek po Mszy Św. w kawiarence parafialnej "Barka".

- Dzieci Maryi oraz te dziewczynki, które chciałyby nimi zostać – sobota o 10.00 w Kaplicy Adoracji.


W przyszłą niedzielę zapraszamy na Procesję Różańcową z modlitwą w intencji Ojczyzny. Rozpoczniemy ją o godzinie 16.00 przy Kapicy MB Piekarskiej, a następnie z różańcem w ręku przejdziemy do kościoła następującymi ulicami: Pokoju, Czarnoleśną, Objazdową, Ofiar Katynia. Zapraszamy wszystkich wiernych, poczty sztandarowe oraz górników do niesienia figury MB Fatimskiej, a także chętnych do niesienia relikwiarzy.


Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy w kancelarii parafialnej zalecki. Gotowe formularze znajdziemy stojaku obok figury św. Rity.


Wychodząc z kościoła można zobaczyć wystawę banknotów z różnych krajów świata. Do obejrzenia jest także oryginalna moneta (denar) z czasów Jezusa.


Zajrzyjmy dziś do najnowszego "Gościa Niedzielnego" oraz do "Parafialnego Biuletynu". Jest również "Mały Gość Niedzielny" dla dzieci.


Dziękujemy za dzisiejszą kolektę oraz za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę w ramach "Dnia Papieskiego". Młodzi wolontariusze zebrali 3110 zł. Za tydzień kolekta na zakup opału.


Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Świętego Jana Pawła II.

Parafia Świętego Pawła

41-709 Ruda Śląska,

plac Jana Pawła II 5

Tel. 32 248 75 58