OGŁOSZENIA

DUCHU ŚWIĘTY PRZYJDŹ

i NAPEŁNIJ NAS SWOIMI DARAMI

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023 r.

 

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego-święto umocnienia Kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym, prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Łączymy się dziś w modlitwie z Sanktuarium Piekarskim, modląc się za Archidiecezję, pielgrzymów oraz o pokój w świecie i na Ukrainie.


Kolekta na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za systematyczną pomoc.

 

Nabożeństwo Majowe dziś o godzinie 17.30 w kościele. Powracających z pielgrzymki pielgrzymów powitamy po Mszy Św. wieczornej. We środę 31 maja ostatnie w tym roku Nabożeństwo Majowe.

  

Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również Misyjny Dzień Chorego.

 

W środę o godzinie 8.00 Msza Św. z katechezą dla dorosłych. Temat katechezy: „Jak słuchać  Kościoła?”.

 

W czwartek rozpoczynamy miesiąc który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.  Jest to równocześnie Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czerwcu codziennie po Mszy Św. o godz. 8.00 odmówimy Litanię do NSPJ.

 

W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku.

- W czwartek od 16.00 Spowiedź Św. dla dzieci.  O 16.30 Msza Św. szkolna. O 17.15 Godzina Święta, a o 18.00 Msza Św. za kapłanów, ministrantów, ich rodziców i rodzeństwo oraz o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy Św. w domu parafialnym spotkanie dla ministrantów, ich rodziców oraz rodzeństwa. 

- Spowiedź i Msza Św. z katechezą dla dzieci z klas VII przygotowujących się do Bierzmowania w piątek o 17.30. Prosimy, aby dzieciom towarzyszył przynajmniej jeden rodzic lub chrzestny.

 

- Wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w sobotę na Mszę Św. o 8.00.

 

Pielgrzymka Róż Różańcowych na Jasną Górę w sobotę 3 czerwca.  Wyjazd o 7.00 z placu Jana Pawła II.

 

Kapłani przyjdą do chorych w sobotę 3 czerwca i w poniedziałek 5 czerwca w godzinach przedpołudniowych, na indywidualne telefoniczne zgłoszenia. Nr telefonu podany jest w Biuletynie.   Również Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej pójdą w niedzielę z Komunią Św. do chorych parafian, których należy zgłosić telefonicznie.

 

Także w sobotę o godzinie 10.00 dodatkowa Msza Św. w intencji Bractwa Kurkowego Miasta Ruda Śląska z okazji 30-lecia istnienia.

 

W kancelarii można się zapisać do końca maja br.  na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.  Odbędzie się ona w dniach 24-26 czerwca.

 

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i za kolektę kopertową z ubiegłej niedzieli. Bóg zapłać.

 

Za tydzień w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

  

Serdecznie zapraszamy młodzież naszego dekanatu do wspólnej modlitwy i integracji 11 czerwca. Rozpoczniemy o godz. 16.30 Mszą świętą w kościele św. Michała Archanioła na Orzegowie, a później przejdziemy do ogrodu sióstr Elżbietanek.

 

 W Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca po Mszy Św. o 8.00 pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy, zaś po południu o godzinie 15.00 rozpocznie się Parafialny Festyn Rodzinny pod hasłem: „Kościół nasz Dom”.  Jeśli ktoś z wiernych ma taką możliwość i zechciałby materialnie wesprzeć to dzieło, to proszony jest o kontakt z księdzem Marcinem.

  

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i światła Ducha Świętego w podejmowaniu życiowych decyzji.

Parafia Świętego Pawła

41-709 Ruda Śląska,

plac Jana Pawła II 5

Tel. 32 248 75 58