MARANA

THA !

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wraz z rozpoczęciem Adwentu Kościół w Polsce wchodzi w nowy Roku Liturgicznego, którego hasłem są słowa: „Wierzymy w Kościół Chrystusowy. Słowa te mają nas prowadzić do szukania odpowiedzi na pytania, jakie jest moje miejsce w Kościele?  Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie  w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel, czyli Bóg z nami.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji. Bóg zapłać.

Po Mszy św. z tyłu kościoła będzie można nabyć lampiony roratnie, Pismo Święte i inne dewocjonalia.

Dzisiejsza niedziela poświęcona jest także modlitwie o trzeźwość. Swoje zobowiązania abstynenckie można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości umieszczonej na stoliku w Kaplicy Adoracji.

O godzinie 17.00 zapraszamy na Koncert Pieśni Religijnej w wykonaniu Rudzkiego Chóru Mieszanego „Słowiczek” <Rozgrzejmy Pieśnią Nasze Serca>.

Adwent chcemy przeżywać razem z Maryją. Zapraszamy do Spowiedzi Św. i do udziału we Mszach Św. roratnich. W tym roku roraty dla dzieci i młodzieży będą o 6.30 (w czwartek o 16.30) w soboty o godzinie 8.00 roraty dla dorosłych.  W kościele ustawiono Adwentową Skrzynię, do której można składać różne rzeczy (nowe!) na roratnie nagrody dla dzieci.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku.  Spowiedź dla dzieci z klas IV w czwartek o 16.00. Msza św. szkolna   o godzinie 16.30 na którą zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami.  „Chcesz świętych kapłanów? Módl się za nich”. O godzinie 17.15 Godzina Święta i okazja do Spowiedzi Świętej. O godzinie 18.00 spotkanie Zespołu „Caritas” (w kawiarence).

W I piątek miesiąca o godzinie 17.00 Spowiedź dla młodzieży z klas VII przygotowującej się do Bierzmowania, o 18.00 Msza Św.

W I sobotę miesiąca na Mszę św. o 8.00 zapraszamy parafian ze Wspólnoty Żywego Różańca Świętego. Po Mszy św. miesięczna wymiana tajemnic różańcowych.

Przedświąteczne odwiedziny chorych z Sakramentami Świętymi odbędą się 19 i 20 grudnia. Prosimy swoich podopiecznych zgłaszać dzwoniąc pod nr telefonu podany w Biuletynie i na stronie Internetowej parafii.

Przyszła niedziela 4 grudnia, to dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierały przed kościołem do puszek parafianki z Grupy Misyjnej, a kolekta przeznaczona będzie na bieżące płatności i utrzymanie parafii.

Także za tydzień wspominamy Św. Barbarę dziewicę i męczennicę. O godzinie 8.00 Msza św.  w intencji górników oraz ich rodzin. W tym dniu otaczamy również modlitwą bezrobotnych  i poszukujących pracy.

Dwóch młodych parafian wyjeżdża w przyszłym roku na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. W celu uzbierania dodatkowych funduszy na wyjazd będą niedzielę 4 grudnia br. rozprowadzać kalendarze w motywem ŚDM na 2023 rok wraz ze słodkim urozmaiceniem.

Polecamy „Gościa Niedzielnego” z kalendarzem na rok 2023 w środku.  Od 3 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Plan na tablicy ogłoszeń i na stronie Internetowej Parafii.

Bóg zapłać za założone dziś ofiary oraz za kolektę kopertową z ubiegłej niedzieli, która wraz z ofiarami przekazanymi na konto parafii wyniosła 14 560, 1 dolar 50 euro.

Parafia Świętego Pawła

41-709 Ruda Śląska, plac Jana Pawła II 5